CZ DE EN

200 let rosteme
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
200. rok oslavte s námi
1816 – 2016
200 let práce pro lidi
1816 – 2016
200 let rosteme
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
Leto s Kovolisem 2017

Kovolis Hedvikov a.s.

„Silná rodinná firma přátelská dovnitř i k okolí“

uvádí

Léto s Kovolisem - Velkou letní fotosoutěž  

Pořiďte zajímavou fotku na čtyřech kulturních a společenských akcích letošního léta (pro seznam klikněte na obrázek) nebo kdekoliv jinde a utkejte se s nimi v naší soutěži o dvacítku zajímavých cen.

Vámi pořízenou fotku, selfie, skupinku, žánrovku, momentku nebo pořízenou v našem speciálním fotokoutku Léta s Kovolisem, můžete zaslat do soutěže dvěma různými způsoby:

  • na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • umístit na facebooku do události Léto s Kovolisem

 

Celkem pětadvacet nových lamp brzy opět osvítí příjezdovou cestu k branám Kovolisu v Hedvikově. Sloupy pro pouliční osvětlení, některé vysoké kvůli průjezdu kamionů, jsou již nainstalovány. Na přelomu května a června pak přibudou nová svítidla. Ta budou úspornější, budou mít větší svítivost, směrovaný paprsek světla a také stmívací čidlo. To zajistí regulaci výkonu v době mimo střídání směn. Úspora hodinové spotřeby celého systému osvětlení tak klesne z původních 9 kWh na přibližně 2 kWh. Kvůli náročnosti výkopových prací, z důvodu umístění hedvikovského provozu v chráněné krajinné oblasti, byly lampy napojeny na původní rozvod kabelů.

Technologický pokrok a nároky našich zákazníků na stroje a vybavení, jimž Kovolis Hedvikov dodává své odlitky, nás nutí být v předstihu a účelně modernizovat výrobní postupy a vybavení slévárny.

Zřícenina hradu Lichnice, zhlížející z hřebenu mimo jiné i nad hedvikovským areálem Kovolisu, má po zhruba dvou desítkách let opět vyhlídkovou věž. Nová atrakce hradu dostala jméno podle pověsti o jeho kruté paní Miladě a lehce převyšuje zbytky někdejší strážní věže.

 

Vše, co bylo na veletrhu Amper 2017 k vidění a bylo zaměřeno na průmysl a použití ve strojírenských podnicích, by se v krátkosti dalo shrnout jako plně automatická a flexibilní výroba.

Třetí březnový pátek patřil v pořadí již dvanáctému reprezentačnímu plesu Kovolisu. Zaplněnému sálu hrála k tanci i poslechu třemošnická kapela MUSIC team Petrus a zpestření programu zajistily čáslavské mažoretky.

 

Plné čtyři roky trvalo, než TECHNOhrátky Pardubického kraje znovu zamířily do Třemošnice. A shledání se základnou budoucích strojařů a truhlářů bylo opravdu stylové. Akci ve zdejší Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém si nenechalo ujít 140 žáků z deseti základních škol z celého regionu. Setkali se zde s dílnami vybavenými moderní technikou a především poznali atraktivní profese, v současnosti tolik žádané na pracovním trhu.

 

V Ústí nad Orlicí se v úterý 24. ledna 2017 uskutečnilo krajské kolo týmové soutěže TALENTY PRO FIRMY „T - PROFI“, jehož pořadatelem byla Hospodářská komora Pardubického kraje. Cílem této celorepublikové akce je podpořit zájem o technické obory prostřednictvím spolupráce mezi regionálními zaměstnavateli, středními a základními školami. Zúčastněná družstva jsou složená z tří žáků a pedagoga (jak základní, tak i střední školy) a zástupce firmy.

 

Na konci listopadu minulého roku jsme s panem ředitelem navštívili veletrh tlakového lití v japonské Yokohamě. Tato akce se koná jednou za dva roky a jde o vrcholnou událost pro všechny „tlakové“ slévače v Japonsku.

 

Vážení spolupracovníci,

blíží se Vánoce, svátky klidu a pohody, ale také konec kalendářního roku a ten je již tradičně spojen s každoroční bilancí.

Rok 2016 byl výjimečný zejména svými jubiley. Společně jsme oslavili 200 let hutní a strojírenské výroby v Hedvičině údolí a 20 let naší akciové společnosti. Kulturní akce spojené s těmito oslavami byly velmi zdařilé a také díky nim se Kovolis zase o něco více zapsal do povědomí široké veřejnosti v přilehlém okolí.

 

© 2011-2015 Kovolis Hedvikov a.s., Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz