CZ DE EN

200 let rosteme
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
200. rok oslavte s námi
1816 – 2016
200 let práce pro lidi
1816 – 2016
200 let rosteme
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016

KOVOLIS HEDVIKOV a.s. oslavil 200 od zahájení výroby v Hedvičině údolí a zároveň 20 let od založení akciové společnosti. Součástí letošních oslav byly i květnové dny otevřených dveří. V pátek 20. května společnost navštívili významné osobnosti z regionu. Během setkání byla pokřtěna i fotografická kniha o Kovolisu Hedvikov s názvem „Údolí české zručnosti“, jejímž kmotrem se stal senátor a bývalý hejtman Pardubického kraje Mgr. Radko Martínek. Překvapením pro všechny byl obrovský dort ve tvaru nejnovější výrobní haly, ze kterého mohli všichni přítomní ochutnat.


V sobotu 21. května, proběhl den otevřených dveří pro veřejnost. Výrobní provozy v Hedvikově i v nedalekém Ronově nad Doubravou si prohlédlo bez mála dva tisíce návštěvníků z řad široké veřejnosti.

Kovolis Hedvikov je rozvíjející se firma, která ovšem bojuje s nedostatkem zaměstnanců. „V současné době nás nejvíce trápí nedostatek kvalitních a technicky vzdělaných zaměstnanců. Máme připravený projekt pro stavbu nové haly, ovšem chybí nám zhruba 200 pracovníků. Automobilový průmysl, pro který dodáváme komponenty, se dynamicky rozvíjí a Kovolis Hedvikov chce být u toho. Trápí nás také nekvalitní komunikace na Chrudimsku či dopravní obslužnost autobusové dopravy“, řekl v úvodu panelové diskuze na téma „Stabilizace a rozvoj technických profesí v regionu“ generální ředitel a předseda představenstva společnosti Miloslav Pavlas.

Pardubický kraj na této diskusi reprezentoval hejtman Martin Netolický. Ten se v rámci svého vystoupení zaměřil především na oblast technického školství, zaměstnanosti, ale také dopravní obslužnosti. „Jsem přesvědčený, že nepovedená optimalizace dopravy z let 2011-12 byla již na mnoha místech vyřešena včetně zlepšení vazeb směrem na Chrudim. Jsem však odpůrcem přetrhávání přirozených vazeb v dopravě na regiony Čáslavska a Kolínska, které jsou pro tuto oblast přirozené bez ohledu na hranice kraje,“ dodal hejtman Netolický. „Nedostatek technických profesí je problémem celého regionu, avšak je to běh na dlouhou trať, jelikož změny se neprojeví za rok, za dva, ale po několika letech. Aktuální problémy lze řešit především pracovní silou ze zahraničí, o což se již delší dobu snažíme prostřednictvím našich partnerů na Zakarpatí. Celý systém získávání pracovních víz je však přinejmenším nepřehledný a neprůhledný,“ řekl hejtman Netolický.

Ředitelka SOŠ a SOU technického Třemošnice Jana Sýkorová ve svém příspěvku na téma „Příprava řemeslníků pro region“ hovořila o obavách mladých lidí z řemesla. „Nám se letos podařilo otevřít nový obor Obsluha robotických zařízení a máme v tuto chvíli jednoho žáka. Ovšem je smutnou perličkou, že je jediný v celé České republice. Na druhou stranu je nutné říci, že dnes velmi dobře spolupracujeme s Kovolisem na přípravě našich studentů před vstupem do zaměstnání“, konstatovala ředitelka Jana Sýkorová.

V panelové diskusi vystoupili také starosta Třemošnice Miroslav Bubeník, krajský metodik zaměstnanosti Úřadu práce ČR Miroslav Panák a Ředitelka Krajské hospodářské komory Pardubice Eva Malinová.

© 2011-2015 Kovolis Hedvikov a.s., Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz