CZ DE EN

200 let rosteme
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
200. rok oslavte s námi
1816 – 2016
200 let práce pro lidi
1816 – 2016
200 let rosteme
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016

Třetí březnový pátek patřil v pořadí již dvanáctému reprezentačnímu plesu Kovolisu. Zaplněnému sálu hrála k tanci i poslechu třemošnická kapela MUSIC team Petrus a zpestření programu zajistily čáslavské mažoretky.

 

Plné čtyři roky trvalo, než TECHNOhrátky Pardubického kraje znovu zamířily do Třemošnice. A shledání se základnou budoucích strojařů a truhlářů bylo opravdu stylové. Akci ve zdejší Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém si nenechalo ujít 140 žáků z deseti základních škol z celého regionu. Setkali se zde s dílnami vybavenými moderní technikou a především poznali atraktivní profese, v současnosti tolik žádané na pracovním trhu.

 

V Ústí nad Orlicí se v úterý 24. ledna 2017 uskutečnilo krajské kolo týmové soutěže TALENTY PRO FIRMY „T - PROFI“, jehož pořadatelem byla Hospodářská komora Pardubického kraje. Cílem této celorepublikové akce je podpořit zájem o technické obory prostřednictvím spolupráce mezi regionálními zaměstnavateli, středními a základními školami. Zúčastněná družstva jsou složená z tří žáků a pedagoga (jak základní, tak i střední školy) a zástupce firmy.

 

Na konci listopadu minulého roku jsme s panem ředitelem navštívili veletrh tlakového lití v japonské Yokohamě. Tato akce se koná jednou za dva roky a jde o vrcholnou událost pro všechny „tlakové“ slévače v Japonsku.

 

Vážení spolupracovníci,

blíží se Vánoce, svátky klidu a pohody, ale také konec kalendářního roku a ten je již tradičně spojen s každoroční bilancí.

Rok 2016 byl výjimečný zejména svými jubiley. Společně jsme oslavili 200 let hutní a strojírenské výroby v Hedvičině údolí a 20 let naší akciové společnosti. Kulturní akce spojené s těmito oslavami byly velmi zdařilé a také díky nim se Kovolis zase o něco více zapsal do povědomí široké veřejnosti v přilehlém okolí.

 

Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje (Seč, Chrudim) a Jednotek sboru dobrovolných hasičů Třemošnice, Ronov nad Doubravou, Prachovice a Lipovec se 9. prosince v areálu KH uskutečnilo taktické cvičení. V 15:00 hodin byl nahlášen na krajské operační a informační středisko simulovaný požár, který způsobil nedopalek cigarety ve skladu obalů v I. patře expedice haly OJS III.

 

K 1.10. 2016 jsme doplnili náš ansámbl o Petra Hlavatého, který obsadil pozici vedoucího strategického nákupu.

 

O Tomáši Plítkovi jste se mohli leccos dozvědět už v letošním únorovém čísle Kovolistů, kde jsme se ho ptali především na jeho profesní život. Už tehdy se ale zmínil o své vášni – skákacích botách. Tento nezvyklý sport si určitě zaslouží víc prostoru než pouze jeden odstavec, proto jsme se rozhodli oslovit Tomáše ještě jednou a požádat ho, aby nám o powerbockingu řekl něco víc.

 

Pan Richard Piskač pracuje ve společnosti Kovolis Hedvikov již dvanáct - začínal jako zámečník a v současné době je na pozici nástrojař. Vystudoval Střední odborné učiliště v Ledči nad Sázavou, obor Strojní zámečník. Po studiu nalezl uplatnění ve firmě Kovofiniš s.r.o. v Ledči nad Sázavou, poté byl zaměstnaný v Jednotném zemědělském družstvu ve Vilémově. Vždy usměvavý a nesmírně činorodý člověk s duší a srdcem kutila již třikrát po sobě získal ocenění pro nejlepšího zlepšovatele Kovolisu. 

 

V termínu od 8. do 21. srpna byla zastavena výroba z důvodu technologické odstávky, kdy bylo plánováno provedení nezbytných činností a oprav výrobního a technologického zařízení pro bezchybný běh v následujícím období.

 

© 2011-2015 Kovolis Hedvikov a.s., Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz