CZ DE EN

200 let rosteme
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
200. rok oslavte s námi
1816 – 2016
200 let práce pro lidi
1816 – 2016
200 let rosteme
1816 – 2016
Co rok, to zkušenost
1816 – 2016
Z železáren pod kapotu
1816 – 2016
Rosteme spolu s vámi
1816 – 2016
200 let živá firma
1816 – 2016
Hedvikovské údolí je slévárně těsné, proto postaví novou halu

Tlaková slévárna Kovolis Hedvikov má v plánu se rozšířit o novou halu v průmyslové zóně v Třemošnici, do které přemístí současnou obrobnu a nástrojárnu. Z těchto provozů přejdou v roce 2017 do nové haly i někteří stávající zaměstnanci, kteří budou pracovat na finálním opracování výrobků, a přestěhuje se také část zařízení. Cílem je zásadně zlepšit logistické a skladovací procesy. Společnost, s obratem více než 1,7 miliardy korun, meziročně o čtvrtinu zvyšuje produkci hliníkových odlitků, zaměstnává tisíc lidí a vyrábí díly především pro automobilový průmysl.

Studujte obsluhu robotů

Přijďte se 16. ledna mezi 9. a 12. hodinou do Střední odborné školy a středního odborného učiliště technického v Třemošnici seznámit s novým oborem Obsluha robotických zařízení. Jeho studenti budou absolvovat odborný výcvik přímo v naší akciové společnosti KOVOLIS HEDVIKOV.

Studujte tyto obory a práci u nás máte jistou

Seznámit se s obory vyučovanými ve Střední odborné škole a středním odborném učilišti technickém v Třemošnici přišly před koncem roku desítky dětí ze základních škol se svými rodiči. Těchto Dnů otevřených dveří se naše firma pravidelně účastní. Naši zástupci při té příležitosti předávají důležité informace o možnostech uplatnění absolventů maturitního oboru Mechanik seřizovač, učňovského oboru Nástrojař a Obráběč kovů (s jistotou práce v naší v nástrojárně, obrobně, ale i v hrotovně) a nově také oboru Obsluha robotických zařízení. Absolventi tohoto oboru pak mohou mít „pod kontrolou“ kterékoliv z našich třiceti plně automatizovaných slévárenských/licích pracovišť, která máme rozmístěna ve třech halách a jen se „hemží“ roboty.

Za nejlépe vyrobený otvírák jsme darovali dotykový mobil

Naše firma KOVOLIS HEDVIKOV a.s. opět podpořila soutěž zručnosti, která se pravidelně koná na místní střední odborné škole a učilišti. Začátkem prosince přišli a přijeli prověřit své technické dovednosti žáci základních škol z Třemošnice, ale i z bližšího okolí. „26 žáků osmých a devátých tříd si vyzkoušelo dovednosti, které vyučují na zdejší střední odborné škole a učilišti ve dvou skupinách. V první – se zaměřením na kovoobrábění – se pustili do tvorby otvíráků na lahve. Ve druhé skupině si měřili síly možná budoucí truhláři, kteří vyráběli dřevěné mřížky,“ vysvětlila Renáta Brumerčíková z personálního oddělení.

Přejeme Vám veselé Vánoce, pěkný konec roku a hodně štěstí a zdraví do roku příštího. Vedení Kovolisu Hedvikov.
Přejeme Vám veselé Vánoce, pěkný konec roku a hodně štěstí a zdraví do roku příštího. Vedení Kovolisu Hedvikov.

Nové plně automatické licí pracoviště Bühler 660 pro výrobu tlakově litých odlitků z hliníkových slitin se v prosinci rozjelo ve slévárně Kovolisu Hedvikov v Třemošnici. Po instalaci stroje a robota zde začátkem prosince spustili zkušební provoz. „Letos jsme vyřadili dvě ruční pracoviště 400t a 250t, která nahrazujeme právě tímto automatickým a vysoce moderním pracovištěm,“ říká vedoucí výroby Pavel Sýkora.

Natáčela u nás Česká televize

Ve čtvrtek 3. prosince nás navštívil štáb České televize. Redaktor Michal Klokočník a kameraman Petr Havrda se v rozhovoru s generálním ředitelem Miloslavem Pavlasem zajímali o spolupráci Kovolisu se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm v Třemošnici, ze které k nám přicházejí kvalifikovaní spolupracovníci a kterou jsme pomohli před časem zachránit před zrušením. Redaktoři natáčeli záběry v nástrojárně a ve slévárně OJS/1, kde je zaujala horká novinka - nové robotizované licí pracoviště Bühler 600. Robot kmital tak rychle, že jej bylo v klidu těžké zachytit na fotce. Licí pracoviště Bühler 600 se zabíhá a za pár dnů startuje do ostrého provozu. Naše slévárna tak zaokrouhlí počet plně robotizovaných pracovišť na 30. Zpravodajský příspěvek o spolupráci školy a firmy bude odvysílán před vánočními svátky ve zpravodajství.

Advent máme i u nás v Kovolisu

Vestibul naší nové recepce rozsvítil se začátkem Adventu vánoční stromeček s tyrkysovými ozdobami a světýlky, která ve tmě pronikají do nádvoří. Ozdobily ho pro vás Jana Zemanová a Hanka Lišková.

 

 

 

Vznícení filtru nad vstřikovacím lisem hliníku způsobilo požár ve slévárně Kovolis Hedvikov v neděli 22. listopadu v 9 hodin ráno na jednom z licích pracovišť označených Bühler 840. Hasiči požár zlikvidovali během jedné hodiny. Nikdo nebyl zraněn, 20 lidí bylo okamžitě evakuováno a čtyři pracovníci, kteří se nadýchali jedovatého kouře, byli okamžitě odborně zdravotně ošetřeni na místě.

ilustrační foto

Výrazně lepších výsledků dosahují zaměstnanci po skončení školení financovaných ze zdrojů Evropské unie. Více než tři sta zaměstnanců firmy se v průběhu několika měsíců zúčastnilo jazykových kurzů a odborného školení. Ověřovali si své znalosti nabyté ve dvou projektech.

© 2011-2015 Kovolis Hedvikov a.s., Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz